Prievidza nestačila na Bukurešť. Prehrala tretí zápas v rade

09.11.2016 Celý región

Bukurešť 9. novembra (TASR) - Basketbalisti BC Prievidza prehrali v Európskom pohári FIBA tretí duel za sebou. V stredajšom stretnutí nestačili v Bukurešti na domáci tím Steaua CSM a ťahali za kratší koniec po výsledku 71:82. Slovenskému majstrovi patrí v tabuľke F-skupiny s bilanciou 1-3 posledné štvrté miesto.

Prievidza nastúpila v Bukurešti so snahou dosiahnuť druhé víťazstvo v skupine a ešte zabojovať o postup do ďalšej fázy. V úvode si však nedala pozor na výborne hrajúceho Nikolu Maleševiča, ktorý sám nastrieľal 14 z 22 bodov Steauy v prvej štvrtine. V druhej perióde však hostia spresnili streľbu, zlepšili obranu a podarilo sa im otočiť nepriaznivý stav. Do šatní napokon odchádzali s dvojbodovým náskokom.

Vyrovnaný duel pokračoval aj po zmene strán. Prievidza sa síce dostala do sedembodového trháku (42:49), ale vedenie neudržala a domáci sa do konca tretej štvrtiny dotiahli na tri body (58:61). Záverečnú časť hry však zverenci kouča Miljana Čuroviča vôbec nezvládli. Dokázali v nej streliť iba 10 bodov, inkasovali až 24 a zápas napokon prehrali 71:82. Prievidza má po štyroch zápasoch bilanciu 1-3 a ich šance na postup do ďalších bojov sú už len v teoretickej rovine.